2019’un En Eğlenceli 5 Dizisi

2019’un En Eğlenceli 5 Dizisi

Eğlenceli diziler dendiğinde aklımıza hemen sitcom türü komediler geliyor ve komedi türündeki dizileri ayrı bir seviyoruz. Oturduğumuz yerden gülmek, eğlenmek ve ağız dolusu kahkaha atmak kim istemez ki? Her yıl olduğu gibi 2019 yılında da pek çok komedi türünde yaratılmış oldukça başarılı diziler seyirci ile buluşmuş durumda. Ve biz de içlerinden en çok beğenilen ve başarılı bulunan dizileri sizler için listeledik.

1
Sex Education

sex education 2019

Listenin başında Sex Education dizisi yer almakta. İngiliz yapımı olan bu gençlik dizisinin yönetmen koltuğunda Ben Taylor oturmakta. Senaryo ise Laurie Nunn’a ait. Oyuncu kadrosunda sevilen oyuncular yer alıyor: Asa Butterfield, Emma Mackey, Ncuti Gatwa. Kafa dağıtmak için tercih edebileceğiniz bir dizi. Her bölümde farklı bir karakterin hikayesinin işlenmesi ve bu konuları mizahi bir şekilde seyirciye yansıtması oldukça ilgi çekici. Bu dizi ilk bakışta gençlik dizisi gibi gözükebilir. Fakat yetişkinlerin yaşamında yer alan gündelik olayları inceliyor. Ayrıca bastırılmış cinsel duyguları ve eşcinselliği işlemeleri bakımından övgü de topluyor. Dizi başarılı bir şekilde ilerleyen performansı ve popülerliği ile devam ederse üçüncü sezonun yayımlanması heyecanla bekleniyor. Zaten IMDb puanı da 8.4 olan bu dizi başarının bir kanıtı.

2
After Life

after life

İngiliz oyuncu, senarist ve komedyen Ricky Gervais’in Netflix dizisi After Life listenin ikinci sırasında. Dizinin başlıca rollerini üstlenen oyuncular: Tom Basden, Tony Way, Diane Morgan ve David Bradley. Ayrıca dizinin yönetmen koltuğunda oturan Ricky Gervais aynı zamanda dizinin başrolünde de yer alıyor. Tony karakteri ile karşımıza çıkan Gervais, kaybettiği eşi Lisa’nın acısını atlatmak için istediği her şeyi yapmaya başlar. Komedi türündeki bu dizi Tony karakterinin ilginç hayatını eğlenceli bir şekilde izleyiciye aktarıyor. Ayrıca dizinin yapımcılığını da Charlie Hanson ile birlikte üstlenmiş. Altı bölümden oluşan Netflix dizisinin önümüzdeki yıl ikinci sezonu yayınlanacak. Merakla bekliyoruz.

3
Fam

fam izle

The Vampire Diaries dizisinden tanıdığımız Nina Dobrev’in başrolünü üstlendiği Fam dizisi listenin üçüncü sırasında. Kahkaha efektli bu dizi bir sezon yayınlandı ve sadece on üç bölümden oluşmakta. İkinci sezonu yayınlanmayacak olan komedi türünde başarı gösteren dizinin yönetmeni Scott Ellis. Dizinin kadrosunda yer alan oyuncular ise şöyle: Tone Bell, Odessa Adlon, Brian Stokes Mitchell ve Sherly Lee Ralph. Dizinin hikayesi, genç bir kadının nişanlısı ve onun ailesi ile beraber yeni bir hayat kurması ile başlar. Yeni hayatı için planlar yapan genç kadının hayalleri yıllardır görüşmediği kız kardeşinin hayatına girmesiyle karman çorman olur. Senaryoyu kaleme alan Corinne Kingsbury oldukça eğlenceli bir iş çıkarmış durumda.

4
Russian Doll

russian doll izle

Netflix’in ses getiren yapımlarından Russian Doll listenin dördüncü sırasında. Oyuncu kadrosunda Greta Lee, Yul Vasquez, Elizabeth Ashley, Charlie Barnett, Chloë Sevigny ve Dascha Polanco yer almakta. Ayrıca dizinin yaratıcısı Natasha Lyonne da oyunculara eşlik etmekte. Yönetmen koltuğunda ise Jamie Babbit yer almaktadır. Sekiz bölüm yayınlanmış olan komedi-dram türündeki bu başarılı dizi 2020 yılında tekrardan yayınlanacak. Heyecanla beklenilen bu dizinin hikayesi, New York City’de partiye katıldığını sanan ancak zaman ilerledikçe esrarengiz bir şekilde buradan ayrılamayacağının farkına varan bir genç kadının maceraları ile başlıyor. Sürekli aynı günü yaşayan ve her günü de ölümle biten karakterin bu döngü içinden çıkma çabasını izlemekteyiz. Seyirciyi ters köşe eden bu dizinin ikinci sezonu heyecanla bekleniyor.

5
Weird City

Weird City hd izle

Amerikan yapımı, Jordan Peele ve Charlie Sanders’in birlikte senaryoyu kaleme aldığı Weird City dizisi listenin beşinci sırasında. Projenin kadrosunda Ithamar Enriquez, Sara Gilbert ve Laverne Cox yer alıyor. Ayrıca Teen Wolf dizisinden bildiğimiz Dylan O’Brien başrolde. Altı bölüm ile tamamlanmış olan bu dizi komedi ve bilim kurgu kategorisinde yer almakta. İkinci sezonun olup olmayacağı henüz belli değil. Youtube’un dijital içerik platformu Youtube Premium ile seyirciye sunuldu. Her bölümü ayrı bir hikayeye odaklanan bu dizi Weird adında kurgusal bir şehirde geçiyor. Şehri ortadan ikiye ayıran ‘The Line’ adını verdikleri, giriş ve çıkışların kontrollü bir şekilde yapılmasını sağlayan bir sınır var. Sınırın bir tarafında fakirler, diğer tarafında ise zenginler yaşıyor. İki tarafta yaşayan zengin ve fakirlerin yaşadığı şeyleri absürt bir şekilde anlatılıyor. Hem bilim kurgu sevenler hem de komedi sevenleri buraya alalım.

Yorumlar (0)